Eurowizja

Nowe twarze wśród prowadzących

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna Eurowizja Junior! Najlepsi młodzi wokaliści Europy spotkają się już 24 listopada w Gliwicach w województwie śląskim. Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących konkursu, w tym nowych prowadzących.

Kilka tygodni temu poznaliśmy głównych prowadzących festiwalowe koncerty. Zaszczyt ten przypadnie w udziale Idzie Nowakowskiej, Aleksandrowi Sikorze i ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu – Roksanie Węgiel. Teraz do prezenterskiej obsady dołączyli Mateusz Szymkowiak, który poprowadzi ceremonię otwarcia, oraz odpowiedzialna za konferencje prasowe Agata Konarska.

Agata Konarska jest dziennikarką i prezenterką TVP. Relacjonowała proces negocjacji i przystępowania Polski do Unii Europejskiej. Ma na swoim koncie kilkukrotne prowadzenie największych festiwali muzycznych w Polsce – Opole i Sopot – oraz wielu międzynarodowych przedsięwzięć. Prowadziła również 11. Konkurs Eurowizji dla Młodych Tancerzy, który odbył się w 2005 roku w Warszawie.

Mateusz Szymkowiak to dziennikarz i prezenter telewizyjny. Popularność przyniosło mu współprowadzenie talent show „The Voice of Poland”. Dziś jest reporterem porannego programu „Pytanie na śniadanie” oraz prowadzącym magazyn kulturalny „Lajk!” w TVP2. Współprowadzi także koncerty Wakacyjnej Trasy Dwójki i inne liczne wydarzenia na antenach Telewizji Polskiej.