Eurowizja

To oni poprowadzą Eurowizję Junior 2019!

Emocje rosną! Fani muzyki wprost nie mogą się doczekać wielkiego wydarzenia, które zobaczymy już w listopadzie. Młodzi wokaliści przyjadą ze swoich krajów do Gliwic na Śląsku, aby pochwalić się talentem na Eurowizji Junior 2019. Tak wyjątkowe show potrzebuje równie wyjątkowych prowadzących, a będą nimi: Ida Nowakowska, Roksana Węgiel oraz Aleksander Sikora.

Dzięki ubiegłorocznej wygranej Roksany Węgiel w Mińsku, w tym roku rywalizacja w popularnym Konkursie będzie miała miejsce w Polsce – a dokładnie w Gliwicach na Śląsku. Do listopada zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zdradzić, że wydarzenie z pewnością zachwyci wszystkich widzów.

Eurowizja Junior 2019 potrzebuje charyzmatycznych i pełnych energii prowadzących – te kryteria idealnie spełniają Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Aleksander Sikora. Takie trio bez problemu poradzi sobie z ambitnym zadaniem, jakim bez wątpienia jest współtworzenie widowiska tej skali.

Piękna Ida Nowakowska

Ida od zawsze była bardzo blisko związana z muzyką i tańcem. Wystąpiła w wielu znanych musicalach, w tym m.in. „Koty” czy „Upiór w operze”. Jej talent został doceniony m. in. przez Janusza Józefowicza, który zaangażował ją do musicali „Metro”, a także „Romeo i Julia”.

Ida Nowakowska tańczyła w wielu miejscach na świecie, jednak na szczególne podkreślenie zasługują jej występy w Metropolitan Opera i Lincoln Center – gdzie absolutnie zachwycała swoim talentem.

Możemy podziwiać ją na szklanym ekranie od lat, jednak na szczególną uwagę zasługuje jej udział jako jurorki w programie „Dance Dance Dance”. Była także prowadzącą m. in. w „Bake Off Junior”. Regularnie możemy ją także oglądać w „Pytaniu na śniadanie”, gdzie genialnie sprawdza się jako gospodyni. Od lipca 2019 roku współprowadzi także muzyczne tournée „Lato, muzyka, zabawa – Wakacyjna Trasa Dwójki”.

Rozśpiewana Roksana Węgiel

Roksana Węgiel pewnym krokiem wkroczyła do polskiego show businessu i od razu zaskarbiła sobie sympatię tłumów!

Młoda piosenkarka uczy się śpiewać od ósmego roku życia. Trzeba przyznać, że efekty zachwycają! Jej kariera nabrała jednak błyskawicznego tempa dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu TVP2 „The Voice Kids”, w którym zwyciężyła.

Nastolatka zachwyciła międzynarodową widownię piosenką „Anyone I Want to Be” i zwyciężyła 16. Eurowizję Junior!

To właśnie dzięki temu sukcesowi – już w listopadzie – kolejna rywalizacja będzie miała miejsce w Arenie Gliwice. Organizatorem tego wspaniałego święta muzyki będzie Europejska Unia Nadawców we współpracy z Telewizją Polską, która tradycyjnie zadba o najwyższą jakość rozrywki dla swoich widzów.

Uroczy Aleksander Sikora

Aleksander Sikora to charyzmatyczny i pełen energii krakowianin, który z mediami jest związany od lat. Debiutował w stacjach telewizyjnych zajmujących się tematyką muzyczną. W międzyczasie często pojawiał się jako gość w „Pytaniu na śniadanie”.

Widzowie Dwójki mogą kojarzyć go także z programu „Lajk!”. Aleksander przygotowywał również – na potrzeby Telewizji Polskiej – wiele reportaży i relacji z najważniejszych wydarzeń muzycznych świata. Od początku sierpnia dołączył do grona prowadzących „Pytania na śniadanie”, współprowadzi także Wakacyjną Trasę Dwójki.