Eurowizja

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019: Gliwice-Silesia. Rekrutacja wolontariuszy

Telewizja Polska S.A. przy współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji Sportu ACTIVE otwiera rekrutację wolontariuszy przy Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2019. W związku z tym zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli bądź ukończą 18 rok życia przed 24 października 2019 roku, aby dołączyli do nas i razem z nami stworzyli niezapomniane widowisko, którego w Polsce jeszcze nie było.

Poszukujemy osób, które wesprą nas przy organizacji. Jeżeli dołączysz do naszego zespołu, zostaniesz przydzielony/a do konkretnego obszaru. O przydzieleniu do obszaru decyduje Organizator. Poniżej możesz zapoznać się z obszarami, które planujemy otworzyć.

a) Opiekun delegacji – opiekun delegacji pośredniczy w kontaktach pomiędzy delegacjami, a organizatorami. Do zadań należeć będzie między innymi: towarzyszenie delegacji każdego dnia od przylotu, aż do wylotu, pilnowanie planu pracy, dbanie o dobrą atmosferę, uczestniczenie w wycieczkach organizowanych dla delegacji, wydarzeniach towarzyszących, próbach czy konferencjach.

b) Obsługa Widza – Wolontariusze tej sekcji będą przede wszystkim służyć informacją osobom, które przyjdą do Areny Gliwice w celu doświadczenia wydarzenia w roli widza. Będą wspomagać proces poruszania się po obiekcie czy odnajdywania miejsc na trybunach oraz informować o innych atrakcjach, które zostaną przygotowane dla publiczności. Znajdować się będą również przed wejściem na obiekt.

c) Media – w tym obszarze Wolontariusze wspierać będą pracę Centrum Prasowego oraz służyć pomocą dziennikarzom oraz pozostałym przedstawicielom mediów, którzy przybędą na wydarzenie w celu relacjonowania przebiegu Konkursu Eurowizji Junior 2019. Do zadań w tym obszarze będzie należeć również pomoc w organizacji i nadzór nad przebiegiem konferencji prasowych.

d) Akredytacje – zadaniem Wolontariusza będzie przygotowanie oraz wydawanie akredytacji przybyłym delegacjom, mediom i gościom.

e) JESC BUBBLE – strefa ograniczonego dostępu, gdzie znajdują są garderoby, strefa odpoczynku oraz charakteryzatornie wszystkich reprezentantów. Zadaniem praktykanta będzie udzielanie pomocy delegacjom, informowania o czasie rozpoczęcia prób, wskazywanie drogi do poszczególnych pomieszczeń, dbanie o porządek oraz dobrą atmosferę, przestrzeganie harmonogramu itp.

f) VIP&Hospitality – Strefa Premium, gdzie Wolontariusze będą odpowiedzialni za przywitanie specjalnych gości i informowanie o przygotowanych dla nich atrakcjach oraz wskazywanie dedykowanych miejsc.

g) Wsparcie techniczne – w tej sekcji zadaniem Wolontariuszy będzie pomoc w ustawianiu krzesełek, stolików, potykaczy, kordonów czy ich transporcie na terenie obiektu. Wolontariusze tej sekcji będą wspierać dział techniczny w drobnych pracach.

h) Centrum Wolontariatu – inaczej „serce” wolontariatu, czyli pomieszczenie, w którym Wolontariusze przychodzą podpisać się na liście obecności, odebrać pakiet, odpocząć w trakcie swoich działań czy też po ich zakończeniu. To miejsce, które wymaga pomocy wszystkich wolontariuszy by utrzymać porządek .

i) Lotniska (Port Lotnicy Katowice w Pyrzowicach oraz Port Lotniczy Kraków-Balice) – zadaniem Wolontariusza będzie przywitanie każdego członka delegacji tuż po wylądowaniu oraz pożegnanie przed wylotem, śledzenie nr lotu, opóźnień, kontakt z organizatorami transportów dla delegacji, sprawdzenie zgodności osób z danymi przesłanymi organizatorowi, przekazanie niezbędnych informacji, planu pracy oraz przekazanie pod opiekę praktykantom odpowiedzialnym za pobyt delegacji w Polsce.

j) Hotel – Wolontariusze tej sekcji będą pomagać w zamówieniu transportu dla delegacji, wspierać pracowników hotelu w obsłudze delegacji, przekazywać informacje związane z ich pobytem oraz służyć pomocą w bieżących sprawach na terenie hotelu.

k) ACE – Często „as”, nazywany „runnerem”. Jest to Wolontariusz posiadający szeroki zakres umiejętności czy kompetencji, potrafiący odnaleźć się w najtrudniejszych sytuacjach. Ma wiedzę na temat wszystkich obszarów i reaguje na bieżące, nieprzewidziane sytuacje.

l) Transport i Logistyka – Obszar odpowiedzialny za transport m.in. delegacji czy organizatorów oraz logistykę transportową. Wolontariusze wspierać będą koordynatora obszaru w procesie przyjmowania zamówień na transport i monitorowaniu harmonogramu przyjazdów i odjazdów.

Oczekujemy na zgłoszenia od osób, które:

1. Ukończyły bądź ukończą 18. rok życia przed 24.10.2019

2. Są dyspozycyjne od 04.11.2019 do 25.11.2019, a szczególnie w okresie od 11.11.2019 do 25.11.2019. intensywność działań zależy od wybranego obszaru.

3. Posługują się językiem angielskim co najmniej na poziomie komunikatywnym (mile widziana znajomość innych języków obcych).

4. Są w stanie zapewnić sobie nocleg i wyżywienie we własnym zakresie.

5. Charakteryzują się: zaangażowaniem, gotowością do pomocy, zdolnością do pracy w grupie, elastycznością, umiejętnością zarządzania czasem, punktualnością, odpowiedzialnością, wysoką kulturą osobistą i dużymi pokładami pozytywnej energii.

Jak aplikować:

1. Zapoznaj się z regulaminem (dostępny na dole strony).

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

3. Czekaj na odpowiedź od Organizatorów.

Na zgłoszenia czekamy do końca dnia 14.09.2019

Co dalej?

1. Czekaj na informacje czy zostałeś/aś zakwalifikowany/a do drugiego etapu.

2. Jeżeli Twój formularz zostanie pozytywnie zweryfikowany zaprosimy Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa odbędzie się w języku polskim i angielskim na terenie Areny Gliwice. O terminie (wrzesień) dowiesz się z odpowiednim wyprzedzeniem.

3. Czekaj na informacje czy zostałeś/aś przyjęty/a na praktyki.

4. Czekaj na informacje, do której sekcji zostałeś/aś zakwalifikowany/a. Osoby, które zostały przydzielone do sekcji opiekuna delegacji mogą spodziewać się dodatkowego spotkania z psychologiem. O terminie i miejscu spotkania dowiesz się z odpowiednim wyprzedzeniem.

5. Będziemy dalej informować Cię o terminach, miejscach szkoleń i spotkań organizacyjnych (listopad).

6. Podpisz porozumienie o współpracy dotyczące wolontariatu.

7. Zapewnij sobie nocleg w Gliwicach/Katowicach.

8. Czekaj na nasze dalsze dyspozycje i informacje. Bądźmy w kontakcie. ;)

Dołącz do nas Aplikuj #ShareTheJoy

POBIERZ REGULAMIN!