Eurowizja

Wielki sukces Polski. Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018!

Roksana Węgiel piosenką „Anyone I Want To Be” zwyciężyła w Eurowizji Junior 2018. Finał odbył się 25 listopada 2018 r. w Mińsku na Białorusi. Jest to pierwsze zwycięstwo Polski w historii jej udziału w konkursie wokalnej Eurowizji.

W finale Eurowizji Junior brało udział dwadzieścia państw. O końcowej klasyfikacji decydowały głosy profesjonalnego jury i internautów. Ogłoszenie wyników Eurowizji Junior 2018 było niezwykle emocjonujące. W głosowaniu jury Polka zajęła 7. miejsce, jednak dzięki punktom od głosujących w internecie Roksana wygrała z reprezentantką Francji.

Wygrana wokalistki to także ogromny sukces towarzyszących jej na scenie młodych tancerek: Ady Gutkowskiej, Antoniny Zając, Mai Śmidowicz, Aleksandry Osińskiej i Matyldy Kucharskiej oraz choreografa Tomasza Barańskiego i reżysera występu Konrada Smugi.

Prezes TVP Jacek Kurski pogratulował sukcesu Roksanie Węgiel.

Jestem dumny jako prezes TVP, że osobiście zdecydowałem, aby to ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. Szczególnie cieszę się, że podjąłem merytoryczną decyzję, żeby nie organizować eliminacji krajowych tylko postawić na wokalistkę, która wygrała „The Voice Kids”. Roksana przeszła dwumiesięczny maraton odcinków oraz zwyciężyła finał głosami widzów. W zeszłym roku eliminacje przebiegały słabo i były niezadowalające. Zwycięstwo Roksany pokazuje, że brak eliminacji krajowych było dobrą decyzją – powiedział.

Prezes TVP poinformował, że Telewizja Polska wystąpi do EBU o organizację przyszłorocznego finału konkursu Eurowizja Junior.

Eurowizja Junior to konkurs stworzony w 2003 roku. Udział w konkursie mogą wziąć dzieci w wieku od 9 do 14 lat, z całej Europy. Swoim rozmachem i zasadami nawiązuje do głównego Konkursu Eurowizji.