Eurowizja

aktualności

TVP i EBU podpisały umowę na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019

TVP i EBU podpisały umowę na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019

Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii możemy gościć tak niezwykłe wydarzenie – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. – Jestem przekonany, że czeka nas artystyczna uczta i widowisko na najwyższym światowym poziomie. Telewizja Polska została wyjątkowo wyróżniona, bowiem zaszczyt organizacji tego wydarzenia był udziałem tylko 5 państw, których reprezentanci wygrali poprzednie edycje. Bardzo cenimy relację z EBU, zaś tegoroczna edycja Eurowizji Junior w Gliwicach jest spektakularnym zwieńczeniem tej bardzo dobrze układającej się współpracy – podkreślił Jacek Kurski.

Scenografia JESC 2019 – lekkość i światło

Scenografia JESC 2019 – lekkość i światło


17. konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice, jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych i rozrywkowych w Polsce. Wezmą w nim udział przedstawiciele 19 państw. Scena, na której rozegra się ta muzyczna rywalizacja, jest jedyna w swoim rodzaju, utrzymana w konwencji lekkości i wolności.

Wyjątkowość dekoracji polega na jednym przyciągającym wzrok elemencie - wstążce LED. Dzięki temu dekoracja jest przestronna, lekka i prosta w swojej formie. Jest to interesujący obiekt zarówno dla inżyniera światła, jak i producenta obrazu telewizyjnego. Wszystkie elementy dekoracyjne są miękkie i obłe. Kojarzy się z wiatrem, powietrzem jak latawiec, dmuchawiec.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Giorgos Stylianou-Matsis, jeden z najbardziej rozpoznawalnych scenografów w Polsce. W ciągu ponad dwudziestoletniej kariery zawodowej pochwalić się może m.in. reżyserią wizualnej strony takich wydarzeń jak ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej w 2015 i 2017 roku na Stadionie Narodowym, koncerty Ricky’ego Martina czy Sinead O’Connor oraz wybory Miss Polonia i Miss World.

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizja Junior 2019

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizja Junior 2019

Na żywo, w finale programu wystąpiły trzy laureatki poprzednich odcinków: 12-letnia Wiktoria Gabor, 12-letnia Gabriela Katzer oraz 11-letnia Nikola Fiedor. Nastoletnie wokalistki zaprezentowały po dwie piosenki: jedną z repertuaru gwiazdy wygranego przez siebie odcinka oraz utwór przygotowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

O wyborze zwyciężczyni zadecydowali wspólnie widzowie TVP2 w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Anna Cyzowska-Andura – dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, Konrad Smuga – dyrektor artystyczny Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 oraz dyrektor muzyczny „Szansy na Sukces” – Grzegorz Urban. Finalistkom na scenie towarzyszyły gwiazdy wygranych przez nie odcinków: Majka Jeżowska, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z Blue Cafe oraz Paweł Stasiak z Papa D.

Znamy wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019!

Znamy wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019!

Gruzja

Trzynastoletni Giorgi Rostiashvili jest już utytułowanym wokalistą. W wieku ośmiu lat wygrał m.in. prestiżowy gruziński konkurs chóralny i został uznany najlepszym dziecięcym solistą. Giorgi nie tylko śpiewa, ale jego pasją jest także fortepian. Czy muzycznie utalentowany nastolatek ma szansę na zwycięstwo? Statystycznie rzecz biorąc jego szanse są całkiem wysokie, bowiem Gruzja już trzykrotnie wygrywała finał Eurowizji Junior, najczęściej ze wszystkich uczestniczących krajów.

Trwa sprzedaż biletów na koncerty Eurowizji Junior 2019

Trwa sprzedaż biletów na koncerty Eurowizji Junior 2019

W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: Finał Jurorski w sobotę 23 listopada i Koncert Finałowy w niedzielę 24 listopada. 

Na stronie
bilety.tvp.pl będą dostępne wszelkie informacje, gdzie i jak kupić bilety oraz wejściówki, harmonogram koncertów oraz pełen cennik biletów na koncerty Eurowizji Junior.

Dystrybucję biletów prowadzi Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP, które przygotowało różnorodne pakiety biletowe. Ceny biletów są bardzo przystępne, zaczynają się od 25 złotych. Dla bardziej wymagających widzów przygotowane są miejsca pod samą sceną w strefie Fan Zone w cenie od 99 zł. Dla rodzin proponowany jest specjalny pakiet biletowy z rabatem, a dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób – zniżki.

Na fanów Roksany Węgiel czeka niespodzianka w postaci wyjątkowego spotkania Meet&Greet, w czasie którego będzie można zrobić sobie zdjęcie z wokalistką i uzyskać jej autograf.

W Fan Shopie nie zabraknie także oficjalnych, limitowanych gadżetów eurowizyjnych, dostępnych online oraz w czasie koncertów w Arenie Gliwice.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Arenie Gliwice, jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. W sobotę 23 listopada 2019 roku odbędzie się Finał Jurorski, czyli koncert w formie próby generalnej, adresowany do największych fanów konkursu eurowizyjnego oraz grup zorganizowanych, w szczególności grup szkolnych i instytucjonalnych.

Koncert finałowy, podczas którego poznamy laureata tegorocznej edycji, odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Oba koncerty rozpoczynają się o godzinie 16:00. Arena Gliwice zostanie otwarta dwie godziny wcześniej.

Nowe twarze wśród prowadzących

Nowe twarze wśród prowadzących

Kilka tygodni temu poznaliśmy głównych prowadzących festiwalowe koncerty. Zaszczyt ten przypadnie w udziale Idzie Nowakowskiej, Aleksandrowi Sikorze i ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu – Roksanie Węgiel. Teraz do prezenterskiej obsady dołączyli Mateusz Szymkowiak, który poprowadzi ceremonię otwarcia, oraz odpowiedzialna za konferencje prasowe Agata Konarska.

Trwa proces akredytacyjny dla mediów na Eurowizję Junior w Gliwicach na Śląsku

Trwa proces akredytacyjny dla mediów na Eurowizję Junior w Gliwicach na Śląsku

Media zainteresowane wydarzeniem Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku mogą akredytować się poprzez stronę https://junioreurovision.tv/press/accreditation. Proces akredytacyjny zakończy się 26 października 2019.

Informację mailową o decyzji w sprawie przyjęcia zgłoszenia przedstawiciele mediów otrzymają najpóźniej do 31 października. Akredytacje będą obowiązywały od 21 do 24 listopada.

Po wejściu na stronę https://ebu.accredion.com/ należy się zarejestrować, wybrać nazwę eventu – Junior Eurovision Song Contest Gliwice – Silesia, oraz wypełnić formularz akredytacyjny dla Prasy (P).

To oni poprowadzą Eurowizję Junior 2019!

To oni poprowadzą Eurowizję Junior 2019!

Dzięki ubiegłorocznej wygranej Roksany Węgiel w Mińsku, w tym roku rywalizacja w popularnym Konkursie będzie miała miejsce w Polsce – a dokładnie w Gliwicach na Śląsku. Do listopada zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz możemy zdradzić, że wydarzenie z pewnością zachwyci wszystkich widzów.

Eurowizja Junior 2019 potrzebuje charyzmatycznych i pełnych energii prowadzących – te kryteria idealnie spełniają Ida Nowakowska, Roksana Węgiel i Aleksander Sikora. Takie trio bez problemu poradzi sobie z ambitnym zadaniem, jakim bez wątpienia jest współtworzenie widowiska tej skali.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019: Gliwice-Silesia. Rekrutacja wolontariuszy

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019: Gliwice-Silesia. Rekrutacja wolontariuszy

Poszukujemy osób, które wesprą nas przy organizacji. Jeżeli dołączysz do naszego zespołu, zostaniesz przydzielony/a do konkretnego obszaru. O przydzieleniu do obszaru decyduje Organizator. Poniżej możesz zapoznać się z obszarami, które planujemy otworzyć.

a) Opiekun delegacji – opiekun delegacji pośredniczy w kontaktach pomiędzy delegacjami, a organizatorami. Do zadań należeć będzie między innymi: towarzyszenie delegacji każdego dnia od przylotu, aż do wylotu, pilnowanie planu pracy, dbanie o dobrą atmosferę, uczestniczenie w wycieczkach organizowanych dla delegacji, wydarzeniach towarzyszących, próbach czy konferencjach.

b) Obsługa Widza – Wolontariusze tej sekcji będą przede wszystkim służyć informacją osobom, które przyjdą do Areny Gliwice w celu doświadczenia wydarzenia w roli widza. Będą wspomagać proces poruszania się po obiekcie czy odnajdywania miejsc na trybunach oraz informować o innych atrakcjach, które zostaną przygotowane dla publiczności. Znajdować się będą również przed wejściem na obiekt.

c) Media – w tym obszarze Wolontariusze wspierać będą pracę Centrum Prasowego oraz służyć pomocą dziennikarzom oraz pozostałym przedstawicielom mediów, którzy przybędą na wydarzenie w celu relacjonowania przebiegu Konkursu Eurowizji Junior 2019. Do zadań w tym obszarze będzie należeć również pomoc w organizacji i nadzór nad przebiegiem konferencji prasowych.

d) Akredytacje – zadaniem Wolontariusza będzie przygotowanie oraz wydawanie akredytacji przybyłym delegacjom, mediom i gościom.

e) JESC BUBBLE – strefa ograniczonego dostępu, gdzie znajdują są garderoby, strefa odpoczynku oraz charakteryzatornie wszystkich reprezentantów. Zadaniem praktykanta będzie udzielanie pomocy delegacjom, informowania o czasie rozpoczęcia prób, wskazywanie drogi do poszczególnych pomieszczeń, dbanie o porządek oraz dobrą atmosferę, przestrzeganie harmonogramu itp.

f) VIP&Hospitality – Strefa Premium, gdzie Wolontariusze będą odpowiedzialni za przywitanie specjalnych gości i informowanie o przygotowanych dla nich atrakcjach oraz wskazywanie dedykowanych miejsc.

g) Wsparcie techniczne – w tej sekcji zadaniem Wolontariuszy będzie pomoc w ustawianiu krzesełek, stolików, potykaczy, kordonów czy ich transporcie na terenie obiektu. Wolontariusze tej sekcji będą wspierać dział techniczny w drobnych pracach.

h) Centrum Wolontariatu – inaczej „serce” wolontariatu, czyli pomieszczenie, w którym Wolontariusze przychodzą podpisać się na liście obecności, odebrać pakiet, odpocząć w trakcie swoich działań czy też po ich zakończeniu. To miejsce, które wymaga pomocy wszystkich wolontariuszy by utrzymać porządek .

i) Lotniska (Port Lotnicy Katowice w Pyrzowicach oraz Port Lotniczy Kraków-Balice) – zadaniem Wolontariusza będzie przywitanie każdego członka delegacji tuż po wylądowaniu oraz pożegnanie przed wylotem, śledzenie nr lotu, opóźnień, kontakt z organizatorami transportów dla delegacji, sprawdzenie zgodności osób z danymi przesłanymi organizatorowi, przekazanie niezbędnych informacji, planu pracy oraz przekazanie pod opiekę praktykantom odpowiedzialnym za pobyt delegacji w Polsce.

Historia Eurowizji Junior

Historia Eurowizji Junior


Geneza konkursu

Eurowizja Junior swoje powstanie zawdzięcza duńskiemu nadawcy Danmarks Radio, który w 2000 roku zorganizował konkurs piosenki dziecięcej w Danii. Z czasem ta idea została rozszerzona na kraje nordyckie. Pomysł międzynarodowej rywalizacji dzieci został następnie przejęty przez Europejską Unię Nadawców, organizującą dobrze wszystkim znaną Eurowizję.

Reguły i przebieg konkursu

Zasady wzorowane są na Konkursie Piosenki Eurowizji. W rywalizacji mogą wziąć udział uczestnicy, zgłoszeni przez nadawców publicznych państw, będących aktywnymi członkami EBU. Reprezentantem danego kraju może być wykonawca w wieku od 9 do 14 lat, posiadający obywatelstwo reprezentującego państwa lub zamieszkujący dany kraj przynajmniej przez dwa lata. Podczas występu na scenie może być maksymalnie ośmiu wykonawców. Wykonywany utwór nie może trwać dłużej niż trzy minuty. Musi być wykonywany w języku ojczystym, a anglojęzyczne elementy tekstu nie mogą stanowić więcej niż 40 procent treści.