Eurowizja

aktualności

Rewelacyjna scenografia Eurowizji Junior 2019!

Roksana Węgiel – ambasadorka Eurowizji Junior 2019

Roksana Węgiel – ambasadorka Eurowizji Junior 2019

15-latka szturmem podbiła polską i międzynarodową publiczność. Najpierw, w wieku 14 lat, wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”, a następnie zwyciężyła w konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku. Jej sukces był pierwszym, historycznym zwycięstwem dla Polski.

Aleksander Sikora: chcę dzielić się radością!

Aleksander Sikora: chcę dzielić się radością!

Zeszłoroczną edycję dziennikarz i prezenter telewizyjny śledził z perspektywy widza, choć jak sam przyznaje, cieszył się razem z Roksaną Węgiel.

Ida Nowakowska: finał Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku to wielka duma

Ida Nowakowska: finał Eurowizji Junior w Gliwicach na Śląsku to wielka duma

W Eurowizji Junior 2019 bierze udział 19 państw. Dzięki zwycięstwu rok temu Roksany Węgiel „Anyone I Want o Be”, tegoroczna edycja odbędzie się 24 listopada w naszym kraju.

Reprezentantką Polski będzie 12-letnia Wiktoria Gabor, która wystąpi w konkursie z piosenką pt. „Superhero”.

– Polska wygrała Eurowizję Junior. W tym roku Polska zorganizuje niezapomniany finał w Gliwicach na Śląsku – podkreśliła Ida Nowakowska.

Tancerka i prezenterka telewizyjna znana jest widzom TVP jako jurorka tanecznego show „Dance Dance Dance” oraz jedna z prowadzących „Bake Off Junior” i „Pytanie na śniadanie”. Będzie prowadzącą unikatowego programu pt. „Szlak nadziei”, który ma przybliżyć widzom nieznane do tej pory losy Armii Andersa.

TVP i EBU podpisały umowę na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019

TVP i EBU podpisały umowę na organizację Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019

Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii możemy gościć tak niezwykłe wydarzenie – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP. – Jestem przekonany, że czeka nas artystyczna uczta i widowisko na najwyższym światowym poziomie. Telewizja Polska została wyjątkowo wyróżniona, bowiem zaszczyt organizacji tego wydarzenia był udziałem tylko 5 państw, których reprezentanci wygrali poprzednie edycje. Bardzo cenimy relację z EBU, zaś tegoroczna edycja Eurowizji Junior w Gliwicach jest spektakularnym zwieńczeniem tej bardzo dobrze układającej się współpracy – podkreślił Jacek Kurski.

Scenografia JESC 2019 – lekkość i światło

Scenografia JESC 2019 – lekkość i światło


17. konkurs Eurowizji Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 w Arenie Gliwice, jednym z największych i najnowocześniejszych obiektów sportowych i rozrywkowych w Polsce. Wezmą w nim udział przedstawiciele 19 państw. Scena, na której rozegra się ta muzyczna rywalizacja, jest jedyna w swoim rodzaju, utrzymana w konwencji lekkości i wolności.

Wyjątkowość dekoracji polega na jednym przyciągającym wzrok elemencie - wstążce LED. Dzięki temu dekoracja jest przestronna, lekka i prosta w swojej formie. Jest to interesujący obiekt zarówno dla inżyniera światła, jak i producenta obrazu telewizyjnego. Wszystkie elementy dekoracyjne są miękkie i obłe. Kojarzy się z wiatrem, powietrzem jak latawiec, dmuchawiec.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Giorgos Stylianou-Matsis, jeden z najbardziej rozpoznawalnych scenografów w Polsce. W ciągu ponad dwudziestoletniej kariery zawodowej pochwalić się może m.in. reżyserią wizualnej strony takich wydarzeń jak ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej w 2015 i 2017 roku na Stadionie Narodowym, koncerty Ricky’ego Martina czy Sinead O’Connor oraz wybory Miss Polonia i Miss World.

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizja Junior 2019

Wiktoria Gabor reprezentantką Polski na Eurowizja Junior 2019

Na żywo, w finale programu wystąpiły trzy laureatki poprzednich odcinków: 12-letnia Wiktoria Gabor, 12-letnia Gabriela Katzer oraz 11-letnia Nikola Fiedor. Nastoletnie wokalistki zaprezentowały po dwie piosenki: jedną z repertuaru gwiazdy wygranego przez siebie odcinka oraz utwór przygotowany specjalnie na Konkurs Piosenki Eurowizji Junior.

O wyborze zwyciężczyni zadecydowali wspólnie widzowie TVP2 w głosowaniu SMS-owym oraz jury w składzie: Anna Cyzowska-Andura – dyrektor Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy, Konrad Smuga – dyrektor artystyczny Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 oraz dyrektor muzyczny „Szansy na Sukces” – Grzegorz Urban. Finalistkom na scenie towarzyszyły gwiazdy wygranych przez nie odcinków: Majka Jeżowska, Dominika Gawęda i Paweł Rurak-Sokal z Blue Cafe oraz Paweł Stasiak z Papa D.

Znamy wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019!

Znamy wszystkich uczestników Eurowizji Junior 2019!

Gruzja

Trzynastoletni Giorgi Rostiashvili jest już utytułowanym wokalistą. W wieku ośmiu lat wygrał m.in. prestiżowy gruziński konkurs chóralny i został uznany najlepszym dziecięcym solistą. Giorgi nie tylko śpiewa, ale jego pasją jest także fortepian. Czy muzycznie utalentowany nastolatek ma szansę na zwycięstwo? Statystycznie rzecz biorąc jego szanse są całkiem wysokie, bowiem Gruzja już trzykrotnie wygrywała finał Eurowizji Junior, najczęściej ze wszystkich uczestniczących krajów.

Trwa sprzedaż biletów na koncerty Eurowizji Junior 2019

Trwa sprzedaż biletów na koncerty Eurowizji Junior 2019

W ramach 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbędą się dwa koncerty: Finał Jurorski w sobotę 23 listopada i Koncert Finałowy w niedzielę 24 listopada. 

Na stronie
bilety.tvp.pl są dostępne wszelkie informacje, gdzie i jak kupić bilety oraz wejściówki, harmonogram koncertów oraz pełen cennik biletów na koncerty Eurowizji Junior.

Dystrybucję biletów prowadzi Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP, które przygotowało różnorodne pakiety biletowe. Ceny biletów są bardzo przystępne, zaczynają się od 25 złotych. Dla bardziej wymagających widzów przygotowane są miejsca pod samą sceną w strefie Fan Zone w cenie od 99 zł. Dla rodzin proponowany jest specjalny pakiet biletowy z rabatem, a dla grup zorganizowanych powyżej 10 osób – zniżki.

Na fanów Roksany Węgiel czeka niespodzianka w postaci wyjątkowego spotkania Meet&Greet, w czasie którego będzie można zrobić sobie zdjęcie z wokalistką i uzyskać jej autograf.

W Fan Shopie nie zabraknie także oficjalnych, limitowanych gadżetów eurowizyjnych, dostępnych online oraz w czasie koncertów w Arenie Gliwice.

17. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior odbędzie się w Arenie Gliwice, jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. W sobotę 23 listopada 2019 roku odbędzie się Finał Jurorski, czyli koncert w formie próby generalnej, adresowany do największych fanów konkursu eurowizyjnego oraz grup zorganizowanych, w szczególności grup szkolnych i instytucjonalnych.

Koncert finałowy, podczas którego poznamy laureata tegorocznej edycji, odbędzie się 24 listopada 2019 roku. Oba koncerty rozpoczynają się o godzinie 16:00. Arena Gliwice zostanie otwarta dwie godziny wcześniej.

Nowe twarze wśród prowadzących

Nowe twarze wśród prowadzących

Kilka tygodni temu poznaliśmy głównych prowadzących festiwalowe koncerty. Zaszczyt ten przypadnie w udziale Idzie Nowakowskiej, Aleksandrowi Sikorze i ubiegłorocznej zwyciężczyni konkursu – Roksanie Węgiel. Teraz do prezenterskiej obsady dołączyli Mateusz Szymkowiak, który poprowadzi ceremonię otwarcia, oraz odpowiedzialna za konferencje prasowe Agata Konarska.