Eurowizja

Arena Gliwice wizytówką Śląska

Arena Gliwice jest jedną z z najnowocześniejszych i największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Co więcej, na Śląsku nie ma sobie równych! Już jesienią natomiast zamieni się w miejsce muzycznych rywalizacji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019. Czym wyróżnia się miejsce nazywane wizytówką Śląska?

Arena Gliwice została oddana do użytku niespełna rok temu. Składa się z dwóch hal: Głównej, dominującej zarówno w bryle budynku, jak i w organizacji wewnątrz oraz Małej Areny. Obydwie hale wyposażone są w najnowocześniejsze systemy, dające możliwość zmiany przeznaczenia hal w sposób niemal dowolny: od imprez o charakterze sportowym, przez imprezy rozrywkowe i rodzinne, po wydarzenia muzyczne światowego formatu.

Arena Gliwice w liczbach

Kubatura Areny Gliwice liczy prawie 555 tysięcy metrów sześciennych. Obiekt może pomieścić ponad 17 tysięcy widzów. Idealne przystosowanie do wydarzeń masowych nie wyklucza jednak organizowania wydarzeń gromadzących mniejszą widownię. Mała Arena bowiem liczy ponad 2 tysiące miejsc stojących. Elementem Areny Gliwice jest też dwupoziomowy parking, mogący pomieścić 800 pojazdów.

Akustyka jakiej nie było

Arena Gliwice, ze względu na doskonałą akustykę, jest doskonale przygotowana na przyjęcie publiki z wyrafinowanym gustem muzycznym. Z tej przyczyny odbędzie się tutaj Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019. Dzięki wygranej Roksany Węgiel, Polska będzie gospodarzem edycji.

Funkcjonalność i udogodnienia

Arena Gliwice jest w pełni dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Do ich dyspozycji są 72 miejsca, położone we wszystkich sektorach i w lokalizacjach, gwarantujących dobrą widoczność. Podobnie komunikacja wewnątrz obiektu – wszystkie miejsca dostępne dla odwiedzających są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Atrakcje i wydarzenia

Na scenie Areny Gliwice odbyły się koncerty międzynarodowych gwiazd, takich jak Scorpions czy Slayer. Występowali tutaj także Kayah i Bregovic oraz uczestnicy programu „The Voice of Poland”. Hala przyciąga fanów festiwalu Jimek+ oraz kibiców sportowych, zainteresowanych między innymi KSW. Amatorzy sportu znajdą tutaj także najwyższą w Polsce ściankę wspinaczkową. Ponadto, Arena Gliwice jest miejscem spotkań lokalnej społeczności podczas festynów rodzinnych.