Eurowizja

Gromee i Lukas Meijer z „Light Me Up” jadą do Lizbony!

Gromee i Lukas Meijer będą reprezentować Polskę podczas 63. Konkursu Eurowizja 2018 w Lizbonie z melodyjną piosenką „Light Me Up”. W głosowaniu widzów propozycja polskiego DJ-a i szwedzkiego wykonawcy została oceniona najwyżej.

Gromee, czyli Andrzej Gromala to jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Swoje pasje rozwija w rodzinnym Krakowie. Odnajduje się doskonale w różnych gatunkach muzyki. Lukas Meijer jest szwedzkim wokalistą grającym w rockowym zespole No Sleep For Lucy. Muzykę do „Light Me Up” przygotował Gromee z Meijerem, a tekst napisali Mahan Moin i Christian Raab.

Gospodarzem krajowych eliminacji był Artur Orzech. W jury tegorocznej preselekcji zasiedli: Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazino i Kasia Moś. O zwycięstwo z duetem Gromee i Lukas Meijer rywalizowali: Saszan z piosenką „Nie chcę ciebie mniej”, Monika Urlik „Momentum”, Isabel Otrębus „Delirium”, Ifi Ude z piosenką „Love is stronger”, Future Folk „Krakowiacy i górale”, Marta Gałuszewska „Why don’t we go”, Pablosson „Sunflower”, Maja Hyży „Błysk” i Happy Prince z piosenką „Don’t let go”.

Koncert uświetnił fenomenalnym występem szwedzki piosenkarz Måns Zelmerlöw, zwycięzca 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015, a także Kasia Moś oraz Blue Cafe.

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się 8, 10 i 12 maja 2018 w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena w Lizbonie. Konkurs Piosenki Eurowizji jest najpopularniejszym i najdłużej trwającym programem telewizyjnym na świecie. Każdy finał ogląda nawet 600 milionów widzów!

Wyniki preselskcji:


1. Gromee feat. Lukas Meijer – „Light me up”
2. Happy Prince – „Don’t let go”
3. Monika Urlik – „Momentum”
4. Ifi Ude – „Love is stronger”
5. Marta Gałuszewska – „Why don’t we go”
6. Saszan – „Nie chcę ciebie mniej”
7. Maja Hyży – „Skin”
8. Future Folk – „Krakowiacy i górale”
9. Isabel Otrebus – „Delirium”
10. Pablosson – „Sunflower”

Krajowe eliminacje: Eurowizja 2018, cz. 2