Eurowizja

Krajowe eliminacje do konkursu Eurowizji – Lizbona 2018

Telewizja Polska S.A. ogłasza otwarcie naboru do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w Lizbonie w dniach 8-12 maja 2018 roku. Termin zgłaszania utworów upływa 1 lutego 2018 roku.

W Krajowych Eliminacjach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji może wziąć udział każdy artysta powyżej 16 roku życia. Autor oraz wykonawca piosenki nie muszą posiadać polskiego obywatelstwa. Wykonawca powinien zgłosić premierowy utwór, który trwa nie dłużej niż 3 minuty oraz nie został wyemitowany na łamach anten radiowych i telewizyjnych, a także nie został wykonany publicznie (chociażby w wersji „demo”) przed 1 września 2017.

Termin zgłaszania kompozycji upływa 1 lutego 2018. Piosenka może być przygotowana w dowolnym języku. Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się w marcu tego roku.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji, telewidzowie oraz jury wspólnie wybiorą zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę podczas finału 63. Konkursu Eurowizji w Lizbonie.

Portugalia miano gospodarza finału zawdzięcza Salvadorowi Sobralowi, którego utwór „Amar pelos dois” okazał się bezkonkurencyjny podczas organizowanego w Kijowie finału Eurowizji 2017.

Konkurs Piosenki Eurowizji
jest najpopularniejszym i najdłużej trwającym programem telewizyjnym na świecie. Każdy finał Eurowizji ogląda nawet 600 milionów widzów!Aktualizacja z dnia 27.12.2017, dot. pkt. 3,4,7.

ZOBACZ REGULAMIN ZGŁOSZEŃ