Eurowizja

Bohater ze Szwecji

Europejskie święto muzyki już za nami. Głosami widzów na podium stanął Szwed Måns Zelmerlöw, Rosjanka Polina Gagarina i tercet Il Volo z Włoch.

Mans Zelmerlow ze Szewcji zdecydowanie zwyciężył w finale Eurowizji w Wiedniu. Piosenka „Hereos” otrzymała aż 365 punktów. Szwed stworzył fantastyczne show, a niezwykłe efekty wizualne bardzo dopełniały melodyjny utwór. 

Miejsce drugie zajęła Polina Gagarina z Rosji. Piosenka „A Million Voices” w głosowaniu zgromadziła 303 punkty. Utwór przypadł do gustu europejskiej publiczności i przez niemal cały czas głosowania toczył wyrównaną walkę ze zwycięzcą konkursu.

Trzech włoskich tenorów i trzecie miejsce – Il Volo w utworze „Grande Amore”. Potężne głosy Włochów zdobyły 292 punkty, a ich występ należy zaliczyć do najlepszych w historii festiwalu.

W festiwalowej beczce miodu, jest też niestety łyżka dziegciu. Monika Kuszyńska na której występ liczyliśmy, zajęła dopiero 23 miejsce. Piosenka „In The Name Of Love” zdobyła tylko 10 punktów. Rozczarowanie jest tym większe, że Monika Kuszyńska wypadła naprawdę dobrze i wszystko wskazywało na sukces.